סרילנקה זה לא רק פילים

סרילנקה זה לא רק פיליםמקומות שהייתי בסרילנקה הגענו לראשונה בסרי לנקה. המדינה סיימה לפני מספר חודשים מלחמת אזרחים ארוכת-שנים, מאוד יקרה ומלאה בנפגעים, מתמשכת במשך סרילנקה עשורים, ותקופה ארוכה מאוד, הממשלה איבדה שליטה על חלק מהשטח הלאומי. אבל בתחילת 2009, מתקפה נחושה, לכאורה עם התמיכה הדיסקרטית של הודו וארה ב, הובילה את הגבס האחרון. השטח כולו שנכבש על ידי הנמרים של טאמלי נכבש על ידי צבא סרי לנקה, ומנהיגי הארגון הבדלני נהרגו בקרב. . הם לא לקחו שבויים בסוף , מצאתי את סרי לנקה קצת בטראומה, אבל גם מלאת תקווה.

לבסוף, היה שלום מרכז עיר הבירה של קולומבו סרילנקה ממשיך להיות מבוסס על ידי מחסומים וכוחות צבאיים (כשחזרנו מספר שנים מאוחר יותר, נעלם כאילו לא היה קיים מעולם), אבל בשאר המדינה היה שקט ושלווה. שאר המדינה, שמעולם לא. נכבשה על ידי הנמרים של טאמלי החוף ליקק את פצעיו לאחר הצונאמי הרסני כי הוצא מדרום האי, משאיר מאחור לא פחות מ 36,000 מת ונכחד, אבל היה אוויר של תקווה בכל מקום. התקווה שהרגשתי אושרה. כשחזרתי ל2012 הנשיא Rahinda Majapaksa (שאותו כינה "לורד ראואנה", לאחר הדמיון למלך הרשע של לנצ ב ראמאיאנה), השליך את היריב העיקרי, הגנרל שרונה פונסקא, גיבור מלחמת האזרחים, והמדינה המחלקתי אל הדיקטטורה. אבל בשנת 2015, תוצאות הבחירות הביאו הפתעה אדירה – מג הובס בבירור ונאלץ לעזוב את כוח, Fonseka שוחרר וקידם את המרשלים, והמצב הפוליטי עמד לכיוון הדמוקרטיה.

עזבנו לשדה התעופה בשעה 4.10. איתנו הגיע מר בנימין , לא ממש הבנתי למה, לאחר מכן ראיתי שיש מסנן צבאי לפני שדה התעופה והריקוד היה לגיטימי ואמר סרי לנקה שזה מוביל אותנו. בכניסה לנמל התעופה מסנן כללי נוסף למזוודות, ואחר כך עקב אחרי הזנב למכס. היו הרבה , אבל כמה אירופאים עם הרבה מזוודות, הבנו מה לעזאזל הם נשאו כל כך הרבה מזוודות מארץ בננה, מצאנו רק שני גוחכות: סחר התבלינים הראשון השני ללכת לעבודה ב בחו ל. ולקחת איתם חצי מהבית הוא אושר שוב, כי הגבר ככל שיהיה, הוא מקושר יותר לדברים החומריים שלו. בכל מקרה, פקידי המכס והצ'ק-אין. היו מוגזמים בגודל המטען